Šta treba da znate o interaktivnom učenju

Deca imaju prirodnu, urođenu želju za istraživanjem, radoznala su i žele što brže da upiju informacije o svetu oko sebe. Ta želja je posebno izražena dok su još sasvim mali, još u ranom predškolskom uzrastu.

Tada nam postavljaju hiljadu i jedno pitanje, maštoviti su, uče celovito i iskustvo stiču kroz igru i utiske. Primaju razne informacije putem čula i pretvaraju ih u nove veštine i znanja, povezuju s emocionalnim iskustvom i razmišljanjem.

Zbog toga im treba pružiti što više direktnih iskustava koja bi im pomogla da razumeju svet. Poznato nam je već kako i dalje u svakodnevnim školskim aktivnostima dominiraju individualizam, poređenje i takmičarski duh, deca su uglavnom prepuštena da sama savlađuju obimne domaće zadatke i projekte (tačnije, uz veliko učešće roditelja).

Takva atmosfera, uglavnom, nema pozitivan uticaj na razvoj kompetencija učenika, niti motivacije za učenjem koje se najbolje razvijaju kroz timski rad u grupi i interaktivnim pristupom.

Kako interaktivno učenje u InfinitUm programu funkcioniše?

interaktivno učenje

Deca aktivno učestvuju u učenju

Interaktivni model učenja uključuje decu kroz različite aktivnosti, kao što su igranje uloga, grupni rad, čitanje poučnih misli i priča čiju analizu i način razumevanja povezuju sa ličnim iskustvima i doživljajima na osnovu kojih dolazimo do širih spoznaja i uvida, međusobnim pomaganjem i saradnjom prilikom rešavanja matematičkih i logičkih zadataka, izvođenje neurobik vežbica kroz zabavan pristup u kome motivišu jedni druge da dođu do maksimalnih ličnih postignuća. Deca nisu pasivni slušaoci, već aktivni učesnici koji koriste znanje u realnim situacijama.

Individualizovani pristup

Interaktivno učenje omogućava prilagođavanje sadržaja potrebama i interesovanjima svakog deteta, što povećava njihovu motivaciju i uspeh. Takođe, pažljivo se prati ritam svakog pojedinca i tempo rada se prilagođava individualnim potrebama svakog deteta.

Prednosti interaktivnog učenja za vaše dete

  • Razvoj ključnih veština: Interaktivno učenje podstiče razvoj kritičkog mišljenja, rešavanja problema, timskog rada i komunikacionih veština, koje su neophodne za uspeh u 21. veku.
  • Veće samopouzdanje: Aktivno uključivanje u proces učenja i mogućnost izražavanja mišljenja pomaže detetu da izgradi samopouzdanje, da savlada tremu, sa bude u kontaktu sa svojim osećanjima i da nauči slobodno da izrazi svoje mišljenje i zauzme se za sebe i druge.
  • Bolje zadržavanje znanja: Deca koja uče na interaktivan način bolje pamte i razumeju gradivo, jer ga povezuju sa praktičnim iskustvima.

Kako da prepoznate kvalitetan program koji u svom sadržaju primenjuje model interaktivnog učenja?

interaktivno učenje kroz igru

 

 

Informišući se preko dostupnih informacionih kanala, procenjivanjem da li ponuđeni sadržaj odgovara potrebama vašeg deteta i traženjem povratnih informacija od roditelja čija su deca već pohađala program.Sledeći korak je zakazivanje probnog časa radi upoznavanja sa učiteljem i načinom rada, kako biste najbolje procenili da li je to ono što je potrebno vama i vašoj deci.

InfinitUm programu ovakav interaktivni pristup poboljšava ne samo akademske rezultate, već i socijalne veštine i emocionalnu i socijalnu inteligenciju kroz spektar različitih aktivnosti koje sve ovo objedinjuju.

Upravo ovakav interaktivni pristup koji je prilagođen različitim stilovima učenja i potrebama svakog deteta, čine ga pogodnim i jedinstvenim u spektru raznih kvalitetnih programa.Stoga, ako tražite najbolje za svoju decu, u InfinitUmu ćete naći saveznika koji će, zajedno sa vama, usmeravati i voditi dete kroz sve izazove odrastanja i učenja.

Ознаке: